facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv
PoprzednieDalej
Program Edukacja
Program Edukacja
Program Edukacja

Aktualności

 

Informujemy, iż w dniu 30 kwietnia 2017 nastąpiło formalne zakończenie wdrażania II edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego w Polsce.

Obecnie mogą Państwo wyjeżdżać w ramach Programu Edukacja.

Więcej informacji na stronach:

http://www.fss.us.edu.pl/program-edukacja-informacja-o-dofinansowaniu-ze-srodkow-budzetu-panstwa

http://www.erasmus.us.edu.pl/rekrutacja-na-wyjazdy-w-ramach-programu-edukacja

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo, 
 
Informujemy o rekrutacji na stypendia w ramach Programu Edukacja. Rekrutacja otwarta jest dla studentów Wydziału Humanistycznego.

Zasady Rekrutacji oraz formularz aplikacyjny znajdą Państwo poniżej – prosimy dokładnie się z nimi zapoznać.  

 

Charakterystyka programu:
Program Edukacja, dla którego rolę Operatora pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021, zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską.
Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) w obszarze edukacji. Działania programowe mają za zadanie wzmacnianie potencjału ludzkiego oraz poszerzanie wiedzy w Polsce.
Mobilności studentów i pracowników uczelni będą realizowane na zasadach zbliżonych do programu Erasmus+ dla Szkolnictwa Wyższego.
Zapraszamy na zgłaszania swoich aplikacji!
W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Wymiany Międzynarodowej (Dział Współpracy z Zagranicą): www.erasmus.us.edu.pl

Program Edukacja korzysta z dofinansowania o wartości 20 mln. Euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Projekt EOG/19/K2/W/0011 otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Edukacja w wysokości 92.950 euro na organizację i realizację wyjazdów i przyjazdów studentów w celu realizacji części studiów oraz wyjazdy i przyjazdy pracowników w celu realizacji zajęć dydaktycznych.

 

Uwaga:

Ze względu na obecną sytuację procedura aplikacyjna zostanie przeprowadzona on-line.

Zalecamy przesyłanie formularzy aplikacyjnych wraz z załącznikami zabezpieczonych hasłem i podawanie hasła telefonicznie: 32 359 13 67 / 32 3591178

 

Program Edukacja (EOG 2014-2021) 
Education Programme (The EEA Grants 2014-2021)
 
 
Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+
Erasmus+ Institutional Coordinator
 
Jarosław Gąsior
Osoba kontaktowa Wydział Humanistyczny
 Social Sciences 
 
dr hab. Jakub Morawiec
 
Osoba kontaktowa Wydział Humanistyczny
Philology 
 
dr hab. Rafał Borysławski
 
 
Osoba kontaktowa Biuro Wymiany Międzynarodowej
International Exchange Office Contact Person
 
Marta Żebracka
ul. Bankowa 12, pok. 75
40-007 Katowice
tel./fax: (0048) 32 359 11 78

e-mail: marta.zebracka@us.edu.pl

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że został uruchomiony nowy Program Edukacja, który powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską. Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Islandią, Liechtensteinem i Norwegią w obszarze edukacji.

W Programie Edukacja wyodrębniono 4 komponenty:

  1. Profesjonalny rozwój kadry.
  2. Mobilność w szkolnictwie wyższym.
  3. Współpraca instytucjonalna –  kształcenie zawodowe.
  4. Współpraca instytucjonalna.

 

Dział Współpracy z Zagranicą będzie się zajmować komponentem II - Mobilność w szkolnictwie wyższym. Sposób wnioskowania i przewidziane działania są podobne do programu Erasmus +.

W komponencie II możliwe jest wnioskowanie o mobilność studentów i pracowników uczelni do i z uczelni z Państw-Darczyńców:

  • mobilność studentów: wyjazdy i przyjazdy studentów na okres studiów trwający od 3 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,
  • wyjazdy i przyjazdy studentów na praktyki do współpracujących instytucji na okres od 2 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,
  • mobilność pracowników uczelni w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych,
  • mobilność pracowników w celu realizacji wyjazdów typu „job shadowing”, udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach doskonalących umiejętności i poszerzających wiedzę w danej dziedzinie,
  • mobilność przedstawicieli (pracowników) przedsiębiorstw w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni przyjmującej.

 

Mobilności studentów i pracowników uczelni będą realizowane na zasadach zbliżonych do programu Erasmus+ dla Szkolnictwa Wyższego. Dział Współpracy z Zagranicą złoży jeden zbiorczy wniosek na wszystkie działania komponentu II na podstawie propozycji z jednostek UŚ.

 

Program Edukacja.

 

Charakterystyka programu:

Program Edukacja, dla którego rolę Operatora pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021, zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską. Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) w obszarze edukacji. Działania programowe mają za zadanie wzmacnianie potencjału ludzkiego oraz poszerzanie wiedzy w Polsce.

 

Głównymi działaniami będą wyjazdy kadry akademickiej oraz mobilności studentów.

Mobilności studentów:

- wyjazdy polskich studentów do uczelni z Państw-Darczyńców oraz przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na okres studiów trwający od 3 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,

- wyjazdy studentów polskich do Państw-Darczyńców i przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na praktyki do współpracujących instytucji na okres od 2 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim.

 

Mobilność pracowników uczelni:

- mobilność nauczycieli akademickich pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych, na okres od jednego dnia do sześciu tygodni, podczas jednego tygodnia pobytu należy przeprowadzić minimum osiem godzin zajęć dla uczelni partnerskiej,

- mobilność pracowników pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu realizacji wyjazdów typu „job shadowing”, udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach doskonalących umiejętności i poszerzających wiedzę w danej dziedzinie na okres od jednego dnia do sześciu tygodni,

- mobilność przedstawicieli (pracowników) przedsiębiorstw z Polski i z Państw-Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni przyjmującej na okres od jednego dnia do sześciu tygodni.

 

Więcej informacji na stronach:

 

http://education.org.pl/strefa-beneficjenta/informacje-ogolne/opis-programu/

 

http://education.org.pl/strefa-beneficjenta/zanim-zlozysz-wniosek/wyszukiwanie-partnerow/

 

http://education.org.pl/nabory_archiwum/komponent-ii-mobilnosc-w-szkolnictwie-wyzszym/  

(pod tym linkiem znajdą Państwo przewodnik dla wnioskodawców, informacje dot. stawek mobilności kadry oraz studentów, ram czasowych i uprawnionych partnerach, itp.).

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Informujemy, iż w dniu 30 kwietnia 2017 nastąpiło formalne zakończenie wdrażania II edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego w Polsce.


 

Obecnie mogą Państwo wyjeżdżać w ramach Programu Edukacja.

Więcej informacji w zakładce "O Programie". 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy - dodatkowa rekrutacja na praktyki (2016)

Zapraszamy studentów i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach do składania aplikacji na stypendium w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, w celu realizacji praktyk w okresie letnim roku akademickiego 2015/2016 w następujących, zagranicznych uczelniach partnerskich:

1. HASKOLI ISLANDS (UNIVERSITY OF ICELAND) - IS REYKJAV01, ISLANDIA
(dziedziny: historia i nauki społeczne; filologia; kulturoznawstwo)

2. UNIVERSITETET I OSLO (UNIVERSITY OF OSLO) - N OSLO01, NORWEGIA
(dziedziny: historia i nauki społeczne; filologia; kulturoznawstwo)

3. HOGSKOLEN I BUSKERUD OG VESTFOLD (BUSKERUD AND VESTFOLD UNIVERSITY COLLEGE); NKONGSBE02, NORWEGIA
(dziedziny: historia i nauki społeczne; filologia; kulturoznawstwo)
 

Formularz aplikacyjny oraz zasady rekrutacji i realizacji wyjazdów (Dodatkowa rekrutacja - zasady rekrutacji studentów i realizacji wyjazdów - wyjazdy na praktykę (SMP), Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy 2015-2016)  do pobrania ze strony:

http://www.fss.us.edu.pl/wyjazdy-studentow .

Poza wskazanymi powyżej dokumentami należy złożyć także:

  • potwierdzenie średniej z całego przebiegu studiów (dotyczy obecnego i wcześniej zakończonych poziomów studiów, kierunku w ramach którego Kandydat ubiega się
    o wyjazd),

  • potwierdzenie znajomości języka angielskiego lub języka norweskiego bądź islandzkiego na poziomie co najmniej B2 lub równoważnym (znajomość języka na odpowiednim poziomie jest warunkiem zakwalifikowania studenta)

  • list motywacyjny wraz z proponowanym programem praktyki, o objętości nie większej niż 1500 znaków ze spacjami. Należy uwzględnić dziedziny współpracy wskazane powyżej.

Poza wskazanymi powyżej dokumentami należy złożyć także list motywacyjny wraz z proponowanym programem praktyki, o objętości nie większej niż 1500 znaków ze spacjami. Należy uwzględnić dziedziny współpracy wskazane powyżej.

 

 

Termin składania dokumentów w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach / Biuro Programu Erasmus:

do 15 kwietnia 2016 r.

godz. 15.00

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo!

 

Bardzo nordystycznie zapowiada się koniec lutego i początek nowego semestru. Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się wówczas seria bardzo ciekawych wykładów gościnnych w ramach modułu "Viking Age and Medieval Scandinavia", które przygotują dla nas znakomici specjaliści z University College of Southeast Norway oraz University College London. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii, Skandynawii, wikingów oraz sag. Poniżej dokładny harmonogram wykładów:

Wtorek 23 luty godz. 12.45, WNS, sala nr 336  Björn Bandlien; Challenges and strategies for Viking tourism in Vestfold, Norway".

 

Środa 24 luty godz. 12.45, WNS, sala 138  Björn Bandlien; Vestfold in the Viking Age;  Anne Irene Riis; Ulfljot's Law revisited.

Czwartek 25 luty godz. 11.10, WNS, s. 141  Anne Irene Riis; Old Norse Poetry as Sources for Viking Age Law;  Erin Goeres; Medieval self-fashioning. Kali Kolsson and Orkneyinga saga.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo!

 

W semestrze letnim bieżącego roku akademickiego mamy przyjemność zaproponować wszystkim studentom Uniwersytetu Śląskiego udział w kolejnych fascynujących zajęciach poświęconych średniowiecznej Skandynawii, realizowanych w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego. W tym semestrze będą one wpisane w pulę zajęć ogólnouczelnianych.

Zajęcia w ramach dwóch nowych modułów poprowadzi mgr Arngrimur Vidalin, doktorant na Uniwersytecie Islandzkim w Reykjaviku. Pierwszy z nich, zatytułowany Monsters in Old Norse literature będzie okazją do poznania literackiego wymiaru mroków średniowiecznej Skandynawii i tego w jaki sposób ówczesne społeczeństwo Północy definiowało i wykorzystywało wszelkie elementy i siły kojarzone ze złem, strachem i potwornościami oraz w jaki sposób ich literacka formuła pozwalała na nie odpowiednio reagować.

 

Drugi moduł, zatytułowany Supernatural and science in medieval Scandinavia, będzie znakomitą okazją do zapoznania się ze światem z jednej strony zabobonów, uprzedzeń i przekonań, z drugiej rozwijającej się wiedzy i postrzegania otaczającego świata. Średniowieczni Skandynawowie mieli swój wkład w rozwój i recepcję ówczesnej wiedzy w zakresie geografii, etnografii i astrologii, co znakomicie koresponduje z ich aktywnością literacką.

 

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w obu modułach.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na pierwszy tydzień semestru letniego. Potrwają one do końca kwietnia.

Dalsze szczegóły organizacyjne będziemy mogli podać niebawem.

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Szanowni Państwo,

Z powodu rezygnacji jednego z uczestników, pojawiła się możliwość wyjazdu na semestr wiosenny r. akad. 2015/2016 do Buskerud and Vestfold University College w Norwegii (od stycznia 2016 University College of South-East Norway).

Wyjazd jest możliwy w ramach programu stypendialnego pod auspicjami Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego (tzw. Fundusze Norweskie) dla 1 studentki/studenta Uniwersytetu Śląskiego od stycznia do czerwca 2016 (6 miesięcy).

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt (wymagana potwierdzona średnia studiów i list motywacyjny):
dr hab. Rafał Borysławski (rafal.boryslawski(at)us.edu.pl)
dr Jakub Morawiec (kubmo(at)wp.pl)
 

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod następującymi adresami:
http://fss.us.edu.pl/wyjazdy-studentow (strona programu FSS w UŚ).
http://www.hbv.no/?lang=en_GB (główna strona Buskerud and Vestfold University College)
http://www.hbv.no/academic-programmes/exchange-programmes/humanities-and-education/ (informacja o zajęciach dla studentów międzynarodowych)

Serdecznie Państwa zachęcamy do skorzystania z tej możliwości stypendialnej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo!

 

Zajęcia mgr Yoava Tirosha będą odbywać się wg następującego planu:

 

"Cultural Memory and Njals saga" - poniedziałki godz. 16.00 sala sympozjalna I, Wydział Nauk Społecznych, Katowice ul. Bankowa 11

 

"Reading Old Norse Literature" - czwartki godz. 16.40, Wydział Filologiczny, Sosnowiec ul. Grota-Roweckiego 5.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo!

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego rozpocznie się na Uniwersytecie Śląskiem nowy cykl zajęć poświęconych historii i literaturze średniowiecznej Skandynawii. Logowanie na zajęcia, dostępne dla wszystkich studentów, będzie możliwe od 30 września.

Tegoroczne zajęcia obejmą następujące kursy:

Cultural Memory and Njáls saga; Reading Old Norse Literature, które w semestrze zimowym poprowadzi mgr Yoav Tirosh z Uniwersytetu Islandzkiego.

Moduł wykładowy, zatytułowany Viking Age and Medieval Scandinavia, zaplanowany na oba semestry, rozpoczną październikowe wykłady prof. Ásdís Egilsdóttir z Uniwersytetu Islandzkiego.

Szczegóły dotyczące harmonogramu zajęć oraz zostaną podane wkrótce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do logowania się na poszczególne moduły i udziału w tych niezwykle interesujących zajęciach.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszamy studentów i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach do składania aplikacji na stypendium w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego, w celu realizacji części studiów w semestrze letnim roku akademickiego 2015/2016 w następujących, zagranicznych uczelniach partnerskich:

1. HASKOLI ISLANDS (UNIVERSITY OF ICELAND) - IS REYKJAV01, ISLANDIA

2. UNIVERSITETET I OSLO (UNIVERSITY OF OSLO) - N OSLO01, NORWEGIA

3. HØGSKOLEN I BUSKERUD OG VESTFOLD (BUSKERUD AND VESTFOLD UNIVERSITY COLLEGE) – NKONGSBE02, NORWEGIA

w dziedzinach:

- historia i nauki społeczne

- filologia

- kulturoznawstwo

ze szczególnym uwzględnieniem aspektu kulturowego i językowego kraju, w którym znajduje się uczelnia partnerska. 

 

Studenci Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska mogą wyjechć na praktyki w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego do następujących instytucji:

THE ICELANDIC INSTITUTE OF NATURAL HISTORY, ISLANDIA

 

Termin składania dokumentów w Uniwersytecie Śląskim:

do 10 lipca 2015 r.

godz. 15.00

Liczba miejsc zostanie określona przez krajowego operatora Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego – Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

Informacja o FSS: http://www.fss.org.pl/mobility 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące wyjazdów w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.

02 czerwiec 2015

Wydział Nauk Społecznych, sala 141 -  godz. 09.30

Wydział Filologiczny w Sosnowcu, sala 1.5 - godz. 13.15

16 czerwiec 2015

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska - w auli WBIOS na ul. Bankowej 9 - godz. 09.00

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Już w maju zapraszamy na kolejne wykłady w ramach modułu Society and Culture of Medieval Scandinavia.

Zajęcia poprowadzi dr Jan Alexander van Nahl z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku.

Poniżej szczegółowa rozpiska wykładów:

"Snorri Sturluson as a politician" - 12 maja (wtorek), godz. 16.00 CINIBA, sala seminaryjna

"Snorri Sturluson as a historian" - 13 maja (środa), godz. 11.00 sala Rady Wydziału Nauk Społecznych, Katowice, ul. Bankowa 11

"Snorri Sturluson as as poet"- 14 maja (czwartek) - godz. 16.40, sala 2.12, Wydział Filologiczny Sosnowiec, ul. Grota-Roweckiego 5

 

Zajęcia poprowadzi także prof. John McNicol z Uniwersytetu w Oslo.

Poniżej szczegółowa rozpiska wykładów:

19 maja (wtorek) - godz. 16.00 sala 339 WNS, temat: "Norse Mythology - historiography and current research"

20 maja (środa) - godz. 16.40, sala 2.12, Wydział Filologiczny Sosnowiec, temat: "Ynglingatal - Norse Mythology and Rulers"

21 maja (czwartek) - godz. 16.00 CNIBA, sala seminaryjna, temat: „The Conversion of Scandinavia

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W kwietniu zapraszamy na kolejne wykłady w ramach modułu Society and Culture of Medieval Scandinavia. Zajęcia poprowadzi prof. Sverrir Jakobsson z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku.

Poniżej szczegółowa rozpiska wykładów:

 

13 kwietnia (poniedziałek) - godz. 16.00 sala 339 Wydział Nauk Społecznych, ul. Bankowa 11, Katowice, temat wykładu: Clerical influence in Icelandic Society.

 

14 kwietnia (wtorek) - godz. 16.00 CINiBA, Katowice, ul. Bankowa 11a, sala seminaryjna, temat wykładu: The Formation of Regional Power in Iceland.

 

15 kwietnia (środa) - godz. 16.40, Wydział Filologiczny, ul. Grota-Roweckiego 5, Sosnowiec, temat wykładu: The Self destruction of the Icelandic Power Elite and the Introduction of royal government.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo!

Zajęcia w ramach modułu "Eddic Poetry" odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 16.40 w sali 2.12 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu przy ul. S. Grota-Roweckiego 5.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 26 lutego 2015r. Prowadzić je będzie Marion Poilvez z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo!

Zajęcia w ramach modułu "Social outcast in sagas of Icelanders" odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 16.00 w sali 339 na Wydziale Nauk Społecznych w Katowicach przy ul. Bankowej 11.

Pierwsze zajęcia zaplanowane są na 23 lutego 2015r. Prowadzić je będzie Marion Poilvez z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo!

W roku akademickim 2014/2015 wszyscy miłośnicy kultury i historii średniowiecznej Skandynawii mają wyjątkową okazję uczestniczenia w cyklu zajęć, które poprowadzą znakomici specjaliści, wykładowcy z Uniwersytetu Islandzkiego w Reykjaviku i Uniwersytetu w Oslo.

Możliwość zdobycia wiedzy z zakresu dziejów społeczeństwa, kultury i wierzeń Skandynawii w epoce wikingów to efekt współpracy naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego z partnerami z Islandii i Norwegii, prowadzonej w ramach finansowanego przez Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy programu Mobilność Studentów i Pracowników Uczelni.

Wspomniany program umożliwia również udział w wymianie studenckiej. Uczestnicy kursów będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, przystępując do rekrutacji na studia w Reykjaviku lub Oslo.

ZAPISY W SYSTEMIE USOS JUŻ OD 1 PAŹDZIERNIKA 2014 R.

MODUŁY PRZEZNACZONE SĄ DLA STUDENTÓW UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO NA WSZYSTKICH POZIOMACH KSZTAŁCENIA.

UDZIAŁ W MODUŁACH ZOSTANIE UWZGLĘDNIONY W SUPLEMENCIE DO DYPLOMU UKOŃCZENIA STUDIÓW.

Zapraszamy do udziału w wykładach profesora Jóna Viðara Sigurðssona (Uniwersytet w Oslo) na Uniwersytecie Śląskim w październiku 2014 r.:

20 października godz. 11.00 - CNIBiA, Katowice, sala konferencyjna (poziom 0):

Friendship among king and chieftains in medieval North;

21 października godz. 11.00 - Wydział Filologiczny, Sosnowiec, (sala 03):

The Conversion and Christianization of Iceland and Norway;

22 października godz. 16.30 - CNIBiA, Katowice, sala konferencyjna (poziom 0):

The rulership ideology and the society in the medieval North;

Wykłady profesora Jóna Viðara Sigurðssona są częścią modułu Society and Culture of medieval Scandinavia (Społeczeństwo i kultura średniowiecznej Skandynawii).

 

 

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.