facebook twitter instagram issuu google+ youtube ustv
PoprzednieDalej
Program Edukacja
Program Edukacja
Program Edukacja

O Programie

 

Informujemy, iż w dniu 30 kwietnia 2017 nastąpiło formalne zakończenie wdrażania II edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego w Polsce.


 

 

Obecnie mogą Państwo wyjeżdżać w ramach Programu Edukacja.

Więcej informacji na stronach:

http://www.fss.us.edu.pl/program-edukacja-informacja-o-dofinansowaniu-ze-srodkow-budzetu-panstwa

http://www.erasmus.us.edu.pl/rekrutacja-na-wyjazdy-w-ramach-programu-edukacja

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Szanowni Państwo, 
 
Informujemy o rekrutacji na stypendia w ramach Programu Edukacja. Rekrutacja otwarta jest dla studentów Wydziału Humanistycznego.

Zasady Rekrutacji oraz formularz aplikacyjny znajdą Państwo poniżej – prosimy dokładnie się z nimi zapoznać.  

 

Charakterystyka programu:
Program Edukacja, dla którego rolę Operatora pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021, zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską.
Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) w obszarze edukacji. Działania programowe mają za zadanie wzmacnianie potencjału ludzkiego oraz poszerzanie wiedzy w Polsce.
Mobilności studentów i pracowników uczelni będą realizowane na zasadach zbliżonych do programu Erasmus+ dla Szkolnictwa Wyższego.
Zapraszamy na zgłaszania swoich aplikacji!
W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Wymiany Międzynarodowej (Dział Współpracy z Zagranicą): www.erasmus.us.edu.pl

Program Edukacja korzysta z dofinansowania o wartości 20 mln. Euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Projekt EOG/19/K2/W/0011 otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Edukacja w wysokości 92.950 euro na organizację i realizację wyjazdów i przyjazdów studentów w celu realizacji części studiów oraz wyjazdy i przyjazdy pracowników w celu realizacji zajęć dydaktycznych.

 

Uwaga:

Ze względu na obecną sytuację procedura aplikacyjna zostanie przeprowadzona on-line.

Zalecamy przesyłanie formularzy aplikacyjnych wraz z załącznikami zabezpieczonych hasłem i podawanie hasła telefonicznie: 32 359 13 67 / 32 3591178

 

Program Edukacja (EOG 2014-2021) 
Education Programme (The EEA Grants 2014-2021)
 
 
Uczelniany Koordynator Programu Erasmus+
Erasmus+ Institutional Coordinator
 
Jarosław Gąsior
Osoba kontaktowa Wydział Humanistyczny
 Social Sciences 
 
dr hab. Jakub Morawiec
 
Osoba kontaktowa Wydział Humanistyczny
Philology 
 
dr hab. Rafał Borysławski
 
 
Osoba kontaktowa Biuro Wymiany Międzynarodowej
International Exchange Office Contact Person
 
Marta Żebracka
ul. Bankowa 12, pok. 75
40-007 Katowice
tel./fax: (0048) 32 359 11 78

e-mail: marta.zebracka@us.edu.pl

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że został uruchomiony nowy Program Edukacja, który powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską. Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Islandią, Liechtensteinem i Norwegią w obszarze edukacji.

W Programie Edukacja wyodrębniono 4 komponenty:

  1. Profesjonalny rozwój kadry.
  2. Mobilność w szkolnictwie wyższym.
  3. Współpraca instytucjonalna –  kształcenie zawodowe.
  4. Współpraca instytucjonalna.

 

Dział Współpracy z Zagranicą będzie się zajmować komponentem II - Mobilność w szkolnictwie wyższym. Sposób wnioskowania i przewidziane działania są podobne do programu Erasmus +.

W komponencie II możliwe jest wnioskowanie o mobilność studentów i pracowników uczelni do i z uczelni z Państw-Darczyńców:

  • mobilność studentów: wyjazdy i przyjazdy studentów na okres studiów trwający od 3 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,
  • wyjazdy i przyjazdy studentów na praktyki do współpracujących instytucji na okres od 2 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,
  • mobilność pracowników uczelni w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych,
  • mobilność pracowników w celu realizacji wyjazdów typu „job shadowing”, udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach doskonalących umiejętności i poszerzających wiedzę w danej dziedzinie,
  • mobilność przedstawicieli (pracowników) przedsiębiorstw w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni przyjmującej.

 

Mobilności studentów i pracowników uczelni będą realizowane na zasadach zbliżonych do programu Erasmus+ dla Szkolnictwa Wyższego. Dział Współpracy z Zagranicą złoży jeden zbiorczy wniosek na wszystkie działania komponentu II na podstawie propozycji z jednostek UŚ.

 

Program Edukacja

 

Charakterystyka programu:

Program Edukacja, dla którego rolę Operatora pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021, zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską. Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) w obszarze edukacji. Działania programowe mają za zadanie wzmacnianie potencjału ludzkiego oraz poszerzanie wiedzy w Polsce.

Głównymi działaniami będą wyjazdy kadry akademickiej oraz mobilności studentów.

Mobilności studentów:

- wyjazdy polskich studentów do uczelni z Państw-Darczyńców oraz przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na okres studiów trwający od 3 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,

- wyjazdy studentów polskich do Państw-Darczyńców i przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na praktyki do współpracujących instytucji na okres od 2 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim.

Mobilność pracowników uczelni:

- mobilność nauczycieli akademickich pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych, na okres od jednego dnia do sześciu tygodni, podczas jednego tygodnia pobytu należy przeprowadzić minimum osiem godzin zajęć dla uczelni partnerskiej,

- mobilność pracowników pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu realizacji wyjazdów typu „job shadowing”, udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach doskonalących umiejętności i poszerzających wiedzę w danej dziedzinie na okres od jednego dnia do sześciu tygodni,

- mobilność przedstawicieli (pracowników) przedsiębiorstw z Polski i z Państw-Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni przyjmującej na okres od jednego dnia do sześciu tygodni.

Nasi Partnerzy:

1. University of Bergen

2. University of South-Eastern Norway

3. University of Iceland

 

Więcej informacji na stronach:

 

http://education.org.pl/strefa-beneficjenta/informacje-ogolne/opis-programu/

 

http://education.org.pl/strefa-beneficjenta/zanim-zlozysz-wniosek/wyszukiwanie-partnerow/

 

http://education.org.pl/nabory_archiwum/komponent-ii-mobilnosc-w-szkolnictwie-wyzszym/  

(pod tym linkiem znajdą Państwo przewodnik dla wnioskodawców, informacje dot. stawek mobilności kadry oraz studentów, ram czasowych i uprawnionych partnerach, itp.).

 

 

 

Na skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.