Informujemy, iż w dniu 30 kwietnia 2017 nastąpiło formalne zakończenie wdrażania II edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego w Polsce.
Obecnie mogą Państwo wyjeżdżać w ramach Programu Edukacja.
Więcej informacji na stronach:
http://www.fss.us.edu.pl/program-edukacja-informacja-o-dofinansowaniu-ze-srodkow-budzetu-panstwa
http://www.erasmus.us.edu.pl/rekrutacja-na-wyjazdy-w-ramach-programu-edukacja
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szanowni Państwo,
Informujemy o rekrutacji na stypendia w ramach Programu Edukacja. Rekrutacja otwarta jest dla studentów Wydziału Humanistycznego.
Zasady Rekrutacji oraz formularz aplikacyjny znajdą Państwo poniżej – prosimy dokładnie się z nimi zapoznać.
Charakterystyka programu:
Program Edukacja, dla którego rolę Operatora pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021, zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską.
Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) w obszarze edukacji. Działania programowe mają za zadanie wzmacnianie potencjału ludzkiego oraz poszerzanie wiedzy w Polsce.
Mobilności studentów i pracowników uczelni będą realizowane na zasadach zbliżonych do programu Erasmus+ dla Szkolnictwa Wyższego.
Zapraszamy na zgłaszania swoich aplikacji!
W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Wymiany Międzynarodowej (Dział Współpracy z Zagranicą): www.erasmus.us.edu.pl
Program Edukacja korzysta z dofinansowania o wartości 20 mln. Euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Projekt EOG/19/K2/W/0011 otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Edukacja w wysokości 92.950 euro na organizację i realizację wyjazdów i przyjazdów studentów w celu realizacji części studiów oraz wyjazdy i przyjazdy pracowników w celu realizacji zajęć dydaktycznych.
Uwaga:
Ze względu na obecną sytuację procedura aplikacyjna zostanie przeprowadzona on-line.
Zalecamy przesyłanie formularzy aplikacyjnych wraz z załącznikami zabezpieczonych hasłem i podawanie hasła telefonicznie: 32 359 13 67 / 32 3591178
e-mail: marta.zebracka@us.edu.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że został uruchomiony nowy Program Edukacja, który powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską. Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie EOG oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Islandią, Liechtensteinem i Norwegią w obszarze edukacji.
W Programie Edukacja wyodrębniono 4 komponenty:
- Profesjonalny rozwój kadry.
- Mobilność w szkolnictwie wyższym.
- Współpraca instytucjonalna – kształcenie zawodowe.
- Współpraca instytucjonalna.
Dział Współpracy z Zagranicą będzie się zajmować komponentem II - Mobilność w szkolnictwie wyższym. Sposób wnioskowania i przewidziane działania są podobne do programu Erasmus +.
W komponencie II możliwe jest wnioskowanie o mobilność studentów i pracowników uczelni do i z uczelni z Państw-Darczyńców:
- mobilność studentów: wyjazdy i przyjazdy studentów na okres studiów trwający od 3 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,
- wyjazdy i przyjazdy studentów na praktyki do współpracujących instytucji na okres od 2 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,
- mobilność pracowników uczelni w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych,
- mobilność pracowników w celu realizacji wyjazdów typu „job shadowing”, udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach doskonalących umiejętności i poszerzających wiedzę w danej dziedzinie,
- mobilność przedstawicieli (pracowników) przedsiębiorstw w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni przyjmującej.
Mobilności studentów i pracowników uczelni będą realizowane na zasadach zbliżonych do programu Erasmus+ dla Szkolnictwa Wyższego. Dział Współpracy z Zagranicą złoży jeden zbiorczy wniosek na wszystkie działania komponentu II na podstawie propozycji z jednostek UŚ.
Program Edukacja
Charakterystyka programu:
Program Edukacja, dla którego rolę Operatora pełni Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), powstał na mocy międzyrządowej umowy dotyczącej wdrażania Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021, zawartej pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtensteinu i Królestwem Norwegii a Rzeczpospolitą Polską. Głównym celem Programu jest zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) w obszarze edukacji. Działania programowe mają za zadanie wzmacnianie potencjału ludzkiego oraz poszerzanie wiedzy w Polsce.
Głównymi działaniami będą wyjazdy kadry akademickiej oraz mobilności studentów.
Mobilności studentów:
- wyjazdy polskich studentów do uczelni z Państw-Darczyńców oraz przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na okres studiów trwający od 3 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim,
- wyjazdy studentów polskich do Państw-Darczyńców i przyjazdy studentów z Państw-Darczyńców na praktyki do współpracujących instytucji na okres od 2 do 12 miesięcy w jednym roku akademickim.
Mobilność pracowników uczelni:
- mobilność nauczycieli akademickich pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych, na okres od jednego dnia do sześciu tygodni, podczas jednego tygodnia pobytu należy przeprowadzić minimum osiem godzin zajęć dla uczelni partnerskiej,
- mobilność pracowników pomiędzy uczelniami z Polski i z Państw-Darczyńców w celu realizacji wyjazdów typu „job shadowing”, udziału w seminariach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach doskonalących umiejętności i poszerzających wiedzę w danej dziedzinie na okres od jednego dnia do sześciu tygodni,
- mobilność przedstawicieli (pracowników) przedsiębiorstw z Polski i z Państw-Darczyńców w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni przyjmującej na okres od jednego dnia do sześciu tygodni.
Nasi Partnerzy:
1. University of Bergen
2. University of South-Eastern Norway
3. University of Iceland
Więcej informacji na stronach:
http://education.org.pl/strefa-beneficjenta/informacje-ogolne/opis-programu/
http://education.org.pl/strefa-beneficjenta/zanim-zlozysz-wniosek/wyszukiwanie-partnerow/
http://education.org.pl/nabory_archiwum/komponent-ii-mobilnosc-w-szkolnictwie-wyzszym/
(pod tym linkiem znajdą Państwo przewodnik dla wnioskodawców, informacje dot. stawek mobilności kadry oraz studentów, ram czasowych i uprawnionych partnerach, itp.).